Форма входа
Логин:
Пароль:
Забыли пароль?

Препарування і пломбування порожнин II класу

24-03-2015, 18:13
До порожнин II класу відносяться каріозні порожнини, що локалізуються на контактних поверхнях моляров і премоляров.Одна з причин появи порожнин II класу полягає, як правило, в незадовільній гігієні порожнини рота, зокрема зневагою зубною ниткою.
Традиційним местомом утворення зубної бляшки служить поверхня зуба від ясен до контактного пункту, оскільки звідти її видалити неможливо.

Діагностика. При огляді необхідно ретельно оцінювати стан контактних поверхонь зубів для своєчасного виявлення карієсу. Ознаки, які вказують на поразку контактної поверхні зуба, включають:
скарги пацієнта на застрявання їжі (частіше) або флосса (рідше) в міжзубному проміжку, що вказує на наявність шорсткості бічної поверхні емалі в результаті демінералізації;
каламутно-білі або сіруваті плями, розташовані під краєвим гребенем і видимі при огляді. Інколи тонким діагностичним зондом удається увійти до порожнини з боку міжзубного проміжку;
контактні порожнини, що виявляються випадково при аналізі рентгенівського знімка, зробленого по іншому приводу.
Практика показує, що в більшості випадків проходит багато часу, перш ніж пацієнт зверне увагу на контактну порожнину, і візит до стоматолога часто викликаний болем, характерним для глибокого карієсу або пульпіту.

Своєчасна діагностика каріозної поразки II класу дуже важлива, оскільки локалізація і протяжність порожнини впливають не лише на доступ при препаруванні, але і на об'єм посічення тканин зуба.

Препарування. Існують наступні види доступу при препаруванні порожнин II класу:

оклюзійний доступ з посіченням краєвого гребеня (препарування по Блеку) - найбільш поширений і застосовується при обширних каріозних поразках;
оклюзійний доступ із збереженням краєвого гребеня, або тунельне препарування («tonnel prep») - применяется лише при локалізації каріозної порожнини в області екватора і декілька нижче (тобто між екватором і шийкою зуба). Препарування порожнини проводять з боку жувальної поверхні ссохранением краєвого гребеня зуба. При тунельному препаруванні утруднена перевірка качестваудаления каріозних тканин і великий ризик випадкового розтину пульпи;
прямий доступ - використовується за відсутності сусіднього зуба або можливості препарування безпосередньо через каріозну порожнину в сусідньому зубі.
вестибулярний або язичний доступ із збереженням краєвого гребеня - рекомендується при виявленні невеликої каріозної порожнини з локалізацією в пришеечной області апроксимальной поверхні;
При препаруванні каріозних порожнин II класу необхідно дотримувати наступні правила.

Емаль, позбавлену належного дентину, необхідно видаляти.
Стінку зуба оклюзійної поверхні, уражену карієсом більш ніж на 1/2 відстані від серединної фиссуры до вершини горба, необхідне сошлифовать для подальшого перекривання композитним матеріалом. Це дозволить запобігти откол стінкам зуба у віддалені терміни.
При препаруванні жувальної поверхні слідує, по можливості, зберігати звуження між язичними і вестибулярними горбами - зону резистентності, яка забезпечить зубу після пломбування достатню міцність. Звуження формується злегка конвергирующими вестибулярною і язичною стінками.
Дотична, проведена до зуба, і стінки порожнини (вестибулярна і язична) мають бути перпендикулярні.
Ясенну стінку порожнини слід формувати паралельно шийці зуба: це запобіжить откол пломбам під дією жувального навантаження.
Етапи препарування порожнини II класу із застосуванням оклюзійного доступу.
Препарування починають з оклюзійної поверхні, встановивши фиссурный бор на внутрішній скат краєвого гребеня оклюзійної поверхні і злегка нахиливши його у бік контактної поверхні. Зазвичай відразу виникає відчуття «провалення» в каріозні тканини.
Видалення тканин зуба проводять в щоково-язичному напрямі відповідно до распространениемкариозного процесу, причому тонкий шар емалі, при лежачій до сусіднього зуба, знімають емалевим ножем для того, щоб не пошкодити сусідній зуб.
Пошкоджений дентин видаляють кулевидним бором відповідного розміру на низькій швидкості.
Порожнину формують відповідно до вимог резистентності і ретенции.
Найбільш несприятливий варіант для збереження тканин депульпованого зуба, ураженого карієсом, - порожнина типа МОД (мезиально-окклюзионно-дистальная) у поєднанні з доступом для эндодонтического лікування. В цьому випадку міцність зуба значно знижується: якщо інтактний моляр витримує навантаження в 341 кг, то після эндодонтического лікування і препарування Мод-порожнини ця величина складає лише 122 кг У таких випадках рекомендується виготовлення коронки; можна провести відновлення зуба композитним матеріалом з обов'язковим посіченням і перекриванням горбів.

Пломбування. Правильне пломбування порожнин II класу вважається одним з найбільш складних завдань: саме при відновленні контактних поверхонь зубів виникає найбільша кількість скрути. Це пов'язано з тим, що в нормі бічні поверхні інтактних зубів щільно прилягають один до одного, утворюючи так званий контактний пункт. Для правильного моделювання контактної поверхні зуба необхідно звернути увагу на наступні елементи:
отвір трикутної форми між зубами в придесневой області, яке в нормі заповнене ясенним сосочком;
власне контактний пункт, що локалізується в області екватора;
контактний скат краєвого гребеня зуба.
Найбільш поширені помилки, що виникають при пломбуванні порожнин II класу, включають:
відсутність щільного контакту між пломбою і сусіднім зубом, що наводить до постійного застрявання їжі в міжзубному проміжку і травмування міжзубного сосочка;
формування контактного пункту в області краєвого гребеня зуба, а не на рівні екватора, що наводить до сколам пломбувального матеріалу;
надлишкове введення матеріалу в область ясенної стінки порожнини - створення «нависаючого краю», що служить причиною постійної травми міжзубного сосочка і розвитку кишені у віддалені терміни;
відсутність хорошої адаптації матеріалу до ясенної стінки, що наводить до розвитку вторичногокариеса.
Пломбування контактних порожнин неможливе без використання різних матричних систем, матриць, міжзубних клинів і ін. Вживання матриці під час пломбування:
сприяє утриманню матеріалу в порожнині під час його конденсації;
покращує адаптацію матеріалу в області ясенної стінки;
забезпечує створення правильного контура контактної поверхні;
у ряді випадків, якщо матриця щільно затягнута довкола шийки зуба матрицетримачем, оберігає порожнину від попадання крові і ясенної рідини.
Матриці можуть мати різний дизайн. Матриця із спеціальним вушком застосовується у випадках, якщо ясенна стінка порожнини розташована нижчим за рівень ясен. В деяких випадках, при обширних руйнуваннях коронкової частини зуба, доводиться використовувати матрицетримач. Для правильного відновлення контактного пункту необхідні міжзубні клини різних розмірів. Вони щільно притискують матричну стрічку до тканин зуба, забезпечуючи фіксацію матриці і запобігаючи утворенню нависаючого краю матеріалу в міжзубному проміжку.

Клини бувають пластиковими і дерев'яними. За допомогою дерев'яних клинів можна проводити «попереднє розклинювання». Клин вводять між міжзубним сосочком і матрицею, забезпечуючи щільне прилягання матриці до зуба: трикутний перетин клину повинен відповідати формі і розміру міжзубного сосочка. Намокаючи, клин розбухає і злегка розсовує зуби.

При пломбуванні порожнин II класу, навіть в девитальных зубах, необхідно проводити знеболення, оскільки накладення матрицетримача або введення клину болезненны для пацієнта.

Правильно сформована контактна поверхня зуба ні в якому разі не може бути плоскою - вона має форму, близьку до сферичної. Зона контакту між зубами повинна розташовуватися в області екватора і ледве вище - як в інтактних зубах. Поширеною помилкою є моделювання контактного пункту на рівні краєвих гребенів зубів: в цьому випадку окрім застрявання їжі в міжзубному проміжку можливі сколы матеріалу, з якого виконана пломба. Як правило, ця погрішність зв'язана з використанням плоскої матриці, що не має опуклого контура в області екватора.

Формування контактного ската краєвого гребеня здійснюється за допомогою штрипсов або дисків «SofLex». Наявність ската краєвого гребеня запобігає сколы матеріалу в цій області і застрявання їжі. При пломбуванні порожнин II класу традиційно застосовують композитні матеріали класу гібридів, паковані композити і амальгаму. У зв'язку з підвищеними естетичними вимогами амальгаму використовують в основному при пломбуванні моляров.

Гібридні композитні матеріали забезпечують хороший естетичний і функціональний ефект при пломбуванні порожнин II класу, проте якщо руйнування контактної поверхні зуба значно і необхідний особливо щільний контакт матеріалу і матриці, слід використовувати постериориты із-за їх пакованої консистенції. Першим шаром при роботі з постериоритами слід наносити текучі матеріали (особливо в придесневой області) для забезпечення адаптації матеріалу до тканин зуба.

Вживання ормокеров і зміцнених компомеров також забезпечує хороший ефект пломбування; зміцнені стеклоиономерные цементы використовують при пломбуванні дуже дрібних порожнин.
Якість пломбування порожнин П класу перевіряють за допомогою флосса. Тестом для оцінки якості відновлення контактної поверхні зуба служить утруднене введення флосса в міжзубний проміжок, вільне ковзання по поверхнях зуба і пломби і виведення його з характерним клацанням. Якщо флосс застряє в міжзубному проміжку або надривається, то це вказує на наявність дефекту або нависаючого краю пломби, які необхідно виявити і усунути.

Інші новини по темі:

Переклад/Translate

стоматолог Тернопіль пломба
Цікаве
 • Стоматологічна клініка DENTA Vi м.Тернопіль
 • Контакти
 • Основні напрямки послуг
 • T-Scan - нове слово в оклюзійної діагностиці - стоматолог Тернопіль
 • Апарат майбутнього у стоматологічній клініці «DEИТА-Vі» + ВІДЕО
 • Оновлення клініки - Цифровий ортопантомограф Veraviewepocs: точна рентгенодіагностика за 8 секунд + ВІДЕО
 • Імпланти у Тернополі
 • Імплантація зубів в Тернополі: ціна і якість
 • Будова зубів
 • Лікування брекетами у Тернополі
 • Ендодонтія - стоматолог Тернопіль
 • Дитяча стоматологія - стоматолог Тернопіль
 • Функції слини
 • Ортодонтія - стоматолог Тернопіль
 • Незнімне протезування Тернопіль
 • Художня реставрація - стоматолог Тернопіль
 • Зубні прикраси - стоматолог Тернопіль
 • Імплантація зубів у Тернополі
 • Протезування зубними коронками у Тернополі
 • Імплантація зубів у Тернополі
 • Лікування зубів у Тернополі
 • Лікувати пульпіту у Тернополі
 • Догляд за коронками на основі діоксиду цирконію
 • Корейські учені з'ясували, що чоловіки і жінки по-різному пережовують їжу
 • Батьки можуть передати дитині страх перед відвідуванням стоматолога
 • MSQRD - віртуальні маски для привітань та розіграшів
 • Кожен третій чоловік ходить до зубного раз на 5 років
 • Невидимі брекети
 • Препарування і пломбування порожнин II класу
 • Чому рудоволосі більше інших бояться стоматологів?
 • Брекети: чи варто "прикрашати" зуби
 • Професійна чистка зубів :коли це зробити?
 • Проблеми з зубами під час вагітності
 • Професійне відбілювання зубів
 • Видалення зубів у Тернополі
 • Персонал
 • Протезування зубів у Тернополі
 • Причина виникнення неприємного запаху з рота
 • Як розвивається карієс?
 • Причиною дисфункції СНЩС у підлітків можуть стати шкідливі звички
 • Консультація

  ON-Line консультація

  Skype

  Подзвонити мені™! Написати мені!

  ...

  Опитування

  Голосувати Результати
  Друзі
  Інтересне
  Нас шукають
  ...
  Рекомендуємо