+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
24 бер 18:13Головна / Статті

Свідчення і протипоказання до вживання композитних матеріалів

Показання до застосування композитних матеріалів
До основних свідчень до використання светоотверждаемых композитних матеріалів для реставрації зубів відносяться необхідність корекції естетичних параметрів зуба або наявність дефекту твердих тканин зуба.

Під реставрацією (restauratio - відновлення) в даному випадку розуміють відновлення естетичних і функціональних параметрів зуба композитним матеріалом безпосередньо в порожнині рота. Відмінність реставрації зубів від пломбування полягає в елементах художньої роботи, яку виконує стоматолог.

Свідчення до проведення реставрації.

1. Корекція естетичних параметрів зуба:
кольори;
розмірів і форми;
положення зуба в зубному ряду.
2. Лікування каріозних і некаріозних поразок, наслідків травм з відновленням естетичних і функціональних параметрів зуба:
відновлення форми зуба при частковому звідки або відламі коронки унаслідок травми;
пломбування порожнин I - VI класів по Блеку;
виготовлення штучного зуба на основі кореня зуба;
виготовлення адгезивного мостовидного протеза швидкої фіксації при дефектах зубних рядів малої протяжності.
Розглянемо запропоновані варіанти детальніше.
Корекція естетичних параметрів зуба. Корекція естетичних параметрів - це поліпшення зовнішнього вигляду зубів, не зв'язане, як правило, з наявністю карієсу або іншого дефекту твердих тканин зуба некаріозного або травматичного походження.

Корекція кольору зуба (зубів). Необхідність в корекції кольору живих зубів обумовлена зміною кольору емалі унаслідок гіпоплазії, флюорозу, формування «тетра-циклиновых зубів». Незрідка пацієнта не владнує дуже темний природний відтінок його зубів. Для здобуття бажаного результату можна застосовувати такі методики, як вибілювання і мікроабразію. При неефективності вибілювання слід виготовити виниры.
Для корекції кольору девитального зуба рекомендуються метод внутрішньокоронкового вибілювання, резекція дентину, виготовлення винира. Альтернативний метод корекції кольору зубів - протезування.

Корекція розмірів і форми зуба. Метод корекції розмірів і форми зуба композитними матеріалами привабливий тим, що проводиться в одні відвідини і пацієнт відразу «отримує» бажану красиву посмішку. Правда, інколи маленький проміжок між зубами (діастема) додає посмішці певну пікантність і неповторність. Альтернативні методи корекції - виготовлення вкладки або коронки.

Корекція положення зуба в зубному ряду. «Переміщати» за допомогою композиту можна лише окремі зуби. Займатися перевлаштуванням зубних рядів за допомогою композиту, на нашу думку, не можна: при подібній зміні форми коронкових частин зубів композитом положення коріння не змінюється, що наводить до нерівномірного розподілу навантаження і служить передумовою до розвитку захворювань пародонту. Коректувати положення окремих зубів в ряду можна лише у тому випадку, коли ортодонтическое лікування неможливе по яких-небудь міркуваннях.

Лікування карієсу і некаріозних поразок з відновленням естетичних і функціональних параметрів зуба. Відновлення зубів при часткових отколах коронки унаслідок травми. Ця методика особливо актуальна, оскільки незрідка при травмі відбувається откол коронки зуба або її частини, а виготовлення одиночної штучної коронки, як правило, робить її помітною. За допомогою композитних матеріалів можна відновлювати форму зуба як при невеликих сколах, так і при відламі коронкової частини.
Альтернативні методи відновлення - виготовлення виниров, вкладок, коронок.

Пломбування порожнин I- VI класів передбачає відновлення колірної гамми, властивої природному зубу, природної прозорості і форми.
Альтернативні методи - пломбування амальгамою, стеклоиономерными цементами і компомерами, виготовлення металевих і керамічних вкладок або коронок - при обширних руйнуваннях.

Виготовлення штучних зубів на основі кореня природного зуба. Альтернативний метод - виготовлення ортопедичних конструкцій. При цьому необхідно зафіксувати в каналі анкерний штифт.

Виготовлення адгезивного мостовидного протеза при одиничній відсутності зуба. Основою для таких протезів є скловолокно або кламмерная дріт, зафіксований в сусідніх зубах.
Альтернативний метод - виготовлення ортопедичних конструкцій (як правило, з депульпированием опорних зубів).

Протипоказання до проведення реставрації зубів композитними матеріалами

Абсолютні протипоказання для проведення реставрації светоотверждаемыми композитами:
наявність у пацієнта стимулятора сердечного ритму, оскільки включення фотополімеризатора можетвызвать порушення частоти імпульсів апарату і привести до зупинки серця;
алергічна реакція пацієнта на елементи адгезивної системи або самого композиту;
неможливість ізолювати порожнину або зуб від вологи.
Відносні протипоказання до проведення реставрації включають патологію прикусу, бруксизм, недотримання пацієнтом гігієни порожнини рота.
Подібні новини:

Естетична реставрація зубів У Тернополі

Процедура художньої реставрації зубів в Тернополі сьогодні дуже популярна , оскільки дозволяє абсолютно безболісно і безпечно позбавитися від різних видимих ​​дефектів зубів , включаючи
детальніше

Препарування твердих тканин зуба

Препарування (від слова praeparatio - приготування, підготовка) - це дія на тканині зуба з метою видалення патологічно змінених тканин і створення форми порожнини, що забезпечує надійну фіксацію
детальніше

Класифікація каріозних поразок

Глибина каріозного процесу не впливає на загальні принципи препарування порожнин. Особливості препарування порожнини визначаються її локалізацією. Найбільш коштовну, з практичної точки зору,
детальніше

Зубні вкладки

Зубні вкладки Часто буває так, що карієс стає дуже глибоким і поширеним: каріозна порожнина зростає углиб і вшир, руйнуючи, наприклад, одну із стінок коронкової частини зуба. Якісно запломбувати
детальніше

Художня реставрація - стоматолог Тернопіль

Художня реставрація зубів — це метод відновлення втрачених тканин зуба за допомогою сучасних фотополімерних матеріалів. Точність реставрації досягається з використанням спеціальних збільшуваних лінз
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар