+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
31 лип 13:12Головна / Статті

Видалення зубів під час вагітності

Видалення зубів під час вагітності

Вагітність не є протипоказанням до стоматологічного втручання, в тому числі і до видалення зубів. Однак слід враховувати особливості організму майбутньої мами і плоду в цей період, щоб уникнути ускладнень вагітності.

Звичайно, краще провести всі маніпуляції з зубами до настання вагітності, але не завжди це й неможливо. Тому, якщо у майбутньої мами виникла за показаннями лікаря необхідність в операції з видалення зуба, зробити це буде неможливо тільки в другому триместрі (це приблизно 14-20 тиждень), який є найбільш безпечним для лікування зубів, в тому числі для їх видалення.

У жінок, які виношують дитину, великі проблеми можуть виникнути з зубами мудрості. Такі зуби в період вагітності видаляти не можна. Пов'язано це з великою ймовірністю запального процесу і загальним погіршенням стану майбутньої матері. До медичними показаннями з видалення зубів в період вагітності відносяться:

гостра безперервний біль;
травми;
утворення кісти і злоякісних утворень;
запалення нерва і поширення процесу по всій ротовій порожнині.

Сучасні технології дозволяють частково зберегти пошкоджений зуб, розділивши його коріння на частини або ліквідувавши освіти на яснах.

Для операції з видалення зуба лікар підбирає найбільш ефективні методи і лікарські засоби, безпечні для здоров'я матері і її майбутньої дитини. Так, для видалення зубів у вагітних жінок застосовуються спеціальні анестезуючі препарати, які не містять речовини, які проникають через плаценту. Лікарські засоби повинні бути схвалені на консультації терапевтом, гінекологом і стоматологом. Загальний наркоз протипоказаний.

Після оперативного втручання лікар зазвичай приписує кошти для полоскання, які сприяють швидкому загоєнню рани.

Для того, щоб зробити знімок ротової порожнини вагітній жінці, зазвичай використовують безпечний радіовізіограф.
Подібні новини:

Проблеми з зубами під час вагітності

Догляд за зубами під час вагітності цікавить багатьох майбутніх мам. Адже чули, що в наш час у всьому повно шкідливих речовин, а також про руйнування зубів під час вагітності через нестачу кальцію.
детальніше

Лікування зубів з місцевою анестезією безпечно для вагітних жінок

Стоматологи рекомендують не тільки регулярно чистити зуби і використовувати зубну нитку, але також проходити огляд принаймні два рази на рік, особливо якщо мова йде про вагітних жінок. Проте
детальніше

Причину дитячого карієсу знайшли в жіночому організмі

Канадські вчені з'ясували , що від рівня вмісту вітаміну D в організмі жінки під час вагітності залежить кількість пломб в зубах її майбутньої дитини. Виявляється , ризик карієсу закладається у
детальніше

Стан тканин пародонту у жінки в період вагітності має життєво важливе значення для здоров'я її майбутньої дитини

Добре відомо, що під час вагітності жінкам слід вести здоровий спосіб життя, щоб зберегти власне здоров'я і народити здорову дитину. Нові клінічні рекомендації, випущені Американської академії
детальніше

Лікуємо зуби дитяті

Здоров'я дитяти починається із здоров'я мами Бактерії, що викликають захворювання зубів, можуть передаватися від матері до дитяти. Тому ще до того, як настала вагітність, майбутній мамі потрібно
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар