+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
11 вер 20:37Головна / Статті

Топ-8 можливих причин втрати смаку

Топ-8 можливих причин втрати смаку

Втрата здатності сприймати на смак продукти харчування є однією з найбільш гнітючих і складних для людини. Стоматологи назвали 8 причин виникнення цього неприємного розладу.

Синдром палаючого рота. Найбільш часто зустрічається серед жінок, що вступили в менопаузу, нерідко супроводжується тривалим відчуттям металевого присмаку в роті. Як випливає з назви цього синдрому, його жертви відчувають постійне відчуття печіння язика, ясен і навіть горла. Причини розвитку даного синдрому невідомі.

Травми голови. Подібного роду ушкодження провокують травми областей центральної нервової системи, що відповідають за переробку смакових відчуттів. А це викликає втрату смаку і навіть запаху. При важких травмах голови дані пошкодження є незворотними.

Дефіцит вітаміну В. Дослідження показують, що дефіцит вітаміну B12 може привести до втрати смаку і запаху, якщо тривалий час він залишається без уваги. Ось чому так важливо пройти аналіз крові на предмет наявності дефіциту вітамінів, якщо ви відчули порушення смакових відчуттів.

Діабет. Втрата смаку може бути ознакою діабету другого типу, і особливо у людей старше 50 років.

Старіння. Дослідження показують, що при нормальному старінні відбувається поступова втрата інтенсивності смаку через зміни в мембранах смакових клітин. На початку життя ми маємо близько 10 000 смакових рецепторів, але з моменту досягнення середнього віку їх кількість поступово знижується.

Гіпотиреоз. Це досить поширене розлад, пов'язаний з недостатньою активністю щитовидної залози. Гормон щитовидної залози повинен підтримувати метаболізм людського організму. У жертв гіпотиреозу нерідко спостерігається втрата смаку .

Інфекції верхніх дихальних шляхів. Ви, напевно, помічали, як у випадку грипу або застуди їжа здається позбавленою смаку. Ці та інші інфекції верхніх дихальних шляхів викликають втрату смаку. У деяких випадках вона буває тимчасовою і проходить після того, як людина одужує.

Хвороби ясен і погана гігієна порожнини рота. Запалення і інфекції в роті можуть викликати втрату смаку, так як різного роду стоматологічні проблеми і погана гігієна порожнини рота народжують сухість у роті.

Подібні новини:

Пірсинг губ і язика шкодить нашим зубам

Стоматологи попереджають: пірсинг язика і губ небезпечний для здоров'я зубів і ясен, а в кінцевому підсумку навіть може привести до втрати зубів. В американському штаті Огайо було проведено
детальніше

Дитина скрипить зубами вночі

Скрегіт (скрип) зубів, відомий в стоматологічному світі як бруксизм, є спільною проблемою, яка зустрічається у людей будь-якого віку, включаючи немовлят. Як правило, вона починається досить невинно,
детальніше

Неприємний запах з рота: причини і усунення

Неприємний запах з рота називається галітозом. Оскільки ця проблема є актуальною для багатьох людей, важливо знати, чому виникає неприємний запах з рота і, що не менш важливо, як його усунути.
детальніше

Причину дитячого карієсу знайшли в жіночому організмі

Канадські вчені з'ясували , що від рівня вмісту вітаміну D в організмі жінки під час вагітності залежить кількість пломб в зубах її майбутньої дитини. Виявляється , ризик карієсу закладається у
детальніше

Причина виникнення неприємного запаху з рота

Неприємний запах з рота це не тільки гігієнічна проблема, це дуже серйозна психологічна травма і дискомфорт. Людина з такою проблемою відчуває незручність при спілкуванні, боїться нових знайомств і
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар