+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
10 лис 10:50Головна / Статті

Дентофобія передається у спадок

Дентофобія передається у спадок

Психологи з Університету західної Вірджинії дійшли висновку, що боязнь лікування зубів може передаватися генетично.

Дослідники Камерон Рендалл і Деніел Макніл стверджують, що страх і тривожний стан перед відвідуванням стоматолога обумовлені, в тому числі спадковістю. Подібна робота про вплив генетичних факторів на розвиток дентафобіі (крім факторів оточення людини) була проведена вперше.
Результати роботи також свідчать про спадкову природу страху випробувати біль, яка також часто супроводжує пацієнтів. Були виявлені гени, відповідальні за посилення страху перед болем, які, ймовірно, також викликають дентафобію. Таким чином, вчені привели нові докази взаємозв'язку боязні відчути біль і страху перед відвідуванням стоматолога.

Аспірант факультету психології К. Рендалл каже, що в самій роботі концепт дентафобіі описаний більш детально. Розуміння причин цього страху в майбутньому може поліпшити здоров'я багатьох людей.

«Головний висновок авторів полягає в тому, що деякі гени обумовлюють схильність людини до розвитку дентафобіі, яка, найімовірніше, розвивається на тлі страху випробувати фізичний біль під час процедури», - стверджує автор.

Щоб вивчити спадкові чинники дентафобіі, вчені застосували новий підхід, розглянувши метадані великого числа пацієнтів. Для цього було проаналізовано інформація з Центру досліджень здоров'я порожнини рота в м Аппалачі, утвореного за підтримки Національного інституту охорони здоров'я США. Робота проводилася спільно з Лабораторією по дослідженню тривожних станів, психофізіології і болю при Коледжі наук і мистецтв Елберлі.

Боязнь лікування зубів є поширеним симптомом. При важкій формі фобії людина може регулярно пропускати або зовсім уникати візитів до стоматолога, що призводить до запущеним хвороб зубів і організму в цілому. Оцінивши масштаб проблеми, автори вирішили розібратися в причинах фобії і знайти варіанти терапії.

«Результати нашої роботи, а також інших досліджень про психологічних факторів і факторів оточення, що впливають на розвиток дентафобіі, ймовірно, дозволять нам розробити нову методику лікування цього страху», - говорить К. Рендал.
Подібні новини:

Як здолати страх перед зубними лікарями

Більше 50% українців, і особливо представники старшого покоління, "жахи радянської стоматології", що застали, відчувають панічний страх перед походами до зубного лікаря. Британський дантист доктор
детальніше

Батьки можуть передати дитині страх перед відвідуванням стоматолога

Дентофобією страждає безліч людей різного віку і країн. В ході огляду багато людей почувають себе некомфортно, а деякі навіть жахливо бояться заходити в стоматологічний кабінет. У результаті, страх
детальніше

Боязнь стоматологів передається від батьків дітям

Америка Лара Сацідо, одна з авторів дослідження, пояснює, що поряд з наявністю емоційної передачі боязні зубних лікарів в сім'ї вони встановили, що батьки грають в цій передачі велику роль, ніж
детальніше

Лікування пульпіту і періодонтиту у Тернополі

Найчастіше через власну неуважність і страху перед стоматологами пацієнти затягують з лікуванням карієсу зубів і звертаються до лікаря вже з гострою болем, що посилюється вночі , а нерідко і з
детальніше

Вчені знайшли засіб від страху перед візитом до стоматолога

Вчені з Університетської клініки Відня в Австрії знайшли спосіб позбавити пацієнтів від страху перед візитом до стоматолога. Цим чудотворним способом виявилися ефірні масла.
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар