+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
09 травня 13:34Головна / Статті

Як містяться в полуниці речовини сприяють профілактиці раку ротової порожнини

Як містяться в полуниці речовини сприяють профілактиці раку ротової порожнини

За результатами лабораторних досліджень припустили, що вживання в їжу полуниці потенційно може бути включено в стратегію профілактики раку ротової порожнини і стравоходу. Тепер дослідники з університету Огайо, США мають намір проаналізувати дію хімічних речовин з полуниці, що пригнічують канцерогенез, на мікрофлору ротової порожнини у важких курців. Перші результати роботи вже виявили відмінності між курцями і некурцями людьми.

«Коли люди їдять полуницю, вони швидко жують і ковтають ягоду. Ми хочемо розробити метод, який дозволить збільшити час впливу корисних фітохімічних сполук, які надають профілактичну дію, на слизову оболонку рота. А також, вивчити відмінності в тому, як ферменти слини, що палять і некурящих людей засвоюють ці хімічні речовини », - говорить автор дослідження доктор Дженніфер Ан-Джарвіс, аспірант в Державному коледжі стоматології Огайо.
Д-р Ан-Джарві спільно з колегами провели пілотне клінічне дослідження для аналізу дії спеціально розробленої полуничною цукерки, еквівалентної за складом двом з половиною чашкам полуниці, в групі важких курців і групі контролю, що включає ніколи не палили.

Щоб встановити відмінності в активності слинних ферментів, що впливають на фітохімічні компоненти полуниці, в двох групах учасники повинні були їсти спеціальні полуничні цукерки 4 рази на день протягом тижня, а в групі контролю учасникам видали плацебо. При цьому їм заборонялося вживати червоні і фіолетові фрукти і овочі протягом експерименту.

Через тиждень дослідники взяли зразки слини і епітеліальної тканини у представників двох груп. Були виявлені суттєві відмінності в активності слинних ферментів і залишків метаболітів полуниці в двох групах. Крім того, було проаналізовано експресія обраної групи з 44 генів, пов'язаних з сигаретним димом і ризиком канцерогенезу. У групі курців були виділені 7 генів-факторів ризику розвитку раку ротової порожнини, експресія яких була відсутня в учасників групи порівняння.

«Ці початкові дані підтвердили, що мікрофлора ротової порожнини курців відрізняється, що в кінцевому підсумку може впливати на ризик розвитку раку, а також на ефективність профілактики канцерогенезу, заснованої на прийомі певних харчових продуктів», - говорить д-р Ан-Джарвіс. «Розробка профілактичної полуничною цукерки дозволяє нам використовувати її в якості зразка для масштабного дослідження з метою оцінити вплив куріння і вживання полуниці на молекулярні фактори, пов'язані з розвитком раку ротової порожнини».

Проводиться додатковий аналіз результатів роботи, щоб визначити потенційну взаємозв'язок між часом дії антоцианінів на слизову оболонку рота і зменшенням ризику канцерогенезу у курців. Також вчені збираються виділити гени, модульований речовинами з полуниці, які також можуть впливати на розвиток раку ротової порожнини у курців.
Подібні новини:

Дентофобія передається у спадок

Психологи з Університету західної Вірджинії дійшли висновку, що боязнь лікування зубів може передаватися генетично.
детальніше

Куріння змінює мікрофлору ротової порожнини

Куріння провокує сильні зміни в мікрофлорі ротової порожнини, включає майже 600 різних типів бактерій. До такого висновку прийшли дослідники з медичного центру Ленгдона і центру вивчення раку Лори і
детальніше

Доведено: куріння призводить до випадання зубів

Дослідники з Бірмінгемського університету (Великобританія) та Інституту харчування людини (Німеччина) з'ясували, що у чоловіків, які палять в 3,6 рази більше шансів залишитися без зубів, ніж у
детальніше

Вчені США представили пластинки від опіків ротової порожнини

Учені Американської асоціації фармацевтики із США представили на конференції в Чикаго розчинні пластинки, які здатні миттєво нівелювати больові відчуття при опіках ротової порожнини.
детальніше

У курців частіше випадають зуби

Згідно з результатами двох різних 30-річних досліджень співвідношення між курінням і втратою зубів серед чоловіків і жінок, вірогідність втрати зубів людьми, що палять, приблизно в два рази вище в
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар