+38(068)23-111-51
+38(068)225-36-43
м.Тернопіль вул.Руська 11
м.Тернопіль вул.Грушевського 8 каб 110
Показати меню
05 чер 09:33Головна / Статті

Стоматологія

Стоматологія

Якщо попросити назвати перші асоціації із словом «стоматологією», то швидше за все це буде страх, карієс, пломба, видалення зуба. Якось це дивно. Виходить, що люди навіть не представляють всіх можливостей стоматології, а значить і не знають, чим же ця сама стоматологія може їм допомогти. Сьогодні ми постараємося розсунути рамки цього поняття для того, щоб всі взнали, яке важливе місце в нашому житті займають зуби і все, що з ними пов'язане!

Стоматологія - це обширний розділ медицини, що вивчає проблеми зубів, ясен і взагалі всього того, що знаходиться в порожнині нашого рота. Оскільки проблеми, природно, всілякі, довелося поділити єдину науку на декілька напрямів:
Профілактична (гігієнічна) стоматологія
Терапевтична стоматологія
Хірургічна стоматологія
Ортопедична стоматологія
Ортодонтія
Естетична стоматологія

Ну якщо терапевтична і хірургічна стоматологія більш-менш зрозуміло кожному, то що ж робити з розділами, що залишилися? Звичайно, розбиратися. Отже, приступимо.

Почнемо по порядку - з профілактичної стоматології. Як мовиться, хворобу краще попередити, чим лікувати. Саме цим і займається профілактична, або гігієнічна, стоматологія. Всі хвороби зубів і ясен виникають із-за неправильної гігієни порожнини рота. Дивно, але багато дорослих людей не знають, як правильно чистити зуби, а деякі і зовсім вважають цю процедуру непотрібною. Із-за нерегулярного догляду за порожниною рота на зубах скупчується наліт, потім утворюється зубний камінь, а це не що інше, як бактерії. Ті самі, які, провівши грунтовну підготовку, потім швидко викликають хворобу зуба або хворобу ясен. І тут вже нічого не поробиш - доведеться йти до стоматолога і лікувати нещасний зуб. Гігієнічна стоматологія якраз і існує для того, щоб попередити виникнення захворювань.

Стоматолог розповість Вам, яку їжу необхідно виключити зі свого раціону, а яку - додати. Да-да, представте, наші зуби - це те, що ми їмо. Багата вуглеводами їжа (солодощі, мучное) провокує зростання бактерій в порожнині рота, недолік свіжих фруктів і овочів погіршує стан тканин ясен і зубів. Також необхідно виучитися правильній техніці чищення зубів. У цьому Вам теж допоможе гігієнічна стоматологія.

Окрім теоретичних відомостей в профілактичної стоматології є ряд практичних дій, направлених на оздоровлення зубів. Це професійна гігієна порожнини рота, глибоке фторування зубів, зміцнення спеціальними розчинами.

Якщо Ви все ж не скористалися дарами гігієнічної стоматології, то рано чи пізно приходить черга стоматології терапевтичної.

Стоматологи-терапевти - це ті самі люди, які визначають долю кожного зуба. Саме вони говорять, жити йому або бути видертим. Терапевтична стоматологія займається консервативним лікуванням зубів і ясен. Це захворювання самого зуба і тканин, що його оточують.

Однією з найпідступніших хвороб зубів є карієс. Він роками може виражатися лише невеликим, точковим потемнінням емалі зуба, але за певних умов може дуже швидко зруйнувати зуб до самої підстави. Головне завдання терапевтичної стоматології - знайти хвороби зубів на найраніших стадіях і вилікувати їх, не допустити руйнування і видалення зуба. Правда, благородно?! Якщо все ж ми запустили хвороби, терапевтична стоматологія запропонує видалити зруйновану частину зуба і поставити на її місце пломбу або вкладку. Що поставити - пломбу або вкладку, визначається лише розмірами порожнини, що утворилася.

Також на рахунку терапевтичної стоматології боротьба з хворобами ясен - гінгівітом, пародонтитом і пародонтозом. Це хвороби, що виникають із-за неякісної гігієни порожнини рота, зловживанням солодощами. Симптоми їх, напевно, знайдуться в кожного: неприємний запах з рота, кровотеча при контакті з жорсткою їжею або зубною щіткою, реакція на температурні подразники та інші. Стоматолог запропонує провести професійне чищення порожнини рота, усуне причину запалення ясен, і зуб буде збережений.

Багато хто боїться лікувати зуби, думаючи, що стоматологія - це боляче, і вирішують відразу вирвати зуб, і справу з кінцем! Даремно! По-перше, існують методи знеболення, по-друге, для найбоязливіших було винайдено лікування зубів лазером, а по-третє, вириваючи зуб без медичних свідчень, людина інколи навіть і не знає, скільки потім його чекає метушня, аби його замінити.

Але інколи дійсно зустрічаються ситуації, коли проблему із зубами можна вирішити лише за допомогою хірургічної стоматології. Але це, проте, зовсім не означає, що зуб буде видалений. І хірургічна стоматологія більшою мірою орієнтована на операції, що зберігають зуби, чим на тих, що видаляють їх. Чим допоможе нам ця гілка стоматології? В першу чергу, це видалення різних новоутворень (кісти) в кісткових або м'яких тканинах порожнини рота, лікування захворювань ясен, ясенних кишень, що супроводяться появою.

Кіста виникає від травми зуба або інфекції, що проникла до Корню зуба. Всупереч поширеній думці, роздобути кісту можна не лише у вуличній бійці, але і сидячи удома на дивані. Як? Та за допомогою звичайного горіха або будь-якої іншої дуже твердої їжі. І тут ваш порятунок лише в руках дослідного хірурга.

Ще один поширений приклад використання хірургічної стоматології - це видалення зубів мудрості. Останнім часом із-за споживання лише м'якої їжі восьмі зуби виявилися непотрібними. Інколи вони взагалі у людей не з'являються, але найчастіше своєю появою завдають багато неприємностей: зростають криво і навскіс, заважаючи всім останнім зубам займати правильне положення і заподіюючи біль людині. В такому разі кращим рішенням буде видалити ці зуби, але обов'язково порадившись із стоматологом-хірургом і ортопедом.

А при чому тут стоматолог-ортопед, - запитаєте Ви? Ортопедична стоматологія - це крупний розділ стоматології, який займається відновленням цілісності зубних рядів. Інакше кажучи, протезуванням. Будь-якій людині в його житті доводиться зіткнутися з проблемою втрати зуба. Не потрібно думати, що «немає зуба - немає проблеми». Найчастіше саме з випадання або видалення зуба починаються проблеми, в результаті яких деформується щелепа або навіть особа. Це зовсім не ужастики, а реальність. Через те, що жувальне навантаження повинне тепер розосередитися по зубах, що залишилися, відбувається перерозподіл ролей і щелепа зручним нею способом підстроюється під ситуацію, що змінилася. У цій ситуації і допоможе нам стоматологія ортопедична.

Сучасна ортопедія зможе швидко і якісно виготовити протез, який нічим не відрізнятиметься від останніх зубів. У арсеналі цього розділу стоматології є безліч способів лікування і відновлення зубів: виготовлення і установка виниров (тонкі фарфорові накладки на зуби), коронок, имплантов, мостів, вкладок, протезів, відновлення вже наявних коронок і мостів. Сучасні матеріали, використовувані для всіх видів протезів і имплантов, не викликають алергічних реакцій, довговічні і естетичні.

Одним з напрямів ортопедичній стоматології, що в даний час стало вже самостійним рухом, є ортодонтія. Дослівне це слово означає «рівні зуби». Здогадалися, чим займається цей розділ стоматології? Звичайно, виправленням неправильного положення зубів і корекцією прикусу.

Більше 90 % людей мають порушення прикусу або викривлені зуби. Проблема навіть не стільки естетична (хоча і це важливо), скільки практична. Різного роду викривлення не коштують на місці, а погіршуються з роками, ви можете навіть і не помічати зміни, що відбуваються з щелепно-лицьовою областю, але з'являються головні болі, різного роду нездужання. В цьому випадку Вам допоможе ортодонт.

Всім, напевно, відомо, як виправляється прикус і вирівнюються зуби. Да-да, це брекеты. Але брекеты нинішні не пара тим залізякам, що потворно стирчать з рота. Нинішні брекеты - це круто, модно і стильний. А чом би і ні, якщо тепер їх роблять навіть з сапфірів. А хочете різноколірні? А замки у вигляді улюбленого йоркширського тер'єра? Не проблема! Тепер стоматологія любить доставляти пацієнтові не лише здоров'я, але і радість від цього здоров'я.

Якщо ж Вам не хочеться, аби хтось взагалі знав про те, що ви носите брекеты, можливо і це. Нова розробка - лингвальные брекеты, які кріпляться до внутрішньої поверхні зубів. Тепер Ваша таємниця дійсно залишиться за сімома печатками.

Проте не лише ортодонтія робить посмішку сліпучою. Існує особливий розділ стоматології, що займається красою, - естетична стоматологія. Якщо навіть раптом знайдуться люди, до яких всі останні напрями стоматології, не мають відношення (що навряд чи!), то вже естетична стоматологія має відношення до всіх!

Неправильний спосіб життя, стрес, куріння, чашка кави вранці - все це відбивається на здоров'ї і зовнішньому вигляді наших зубів. Естетична стоматологія покликана усунути всі недоліки і дати людям шанс частіше посміхатися. А для цього вона використовує всілякі види вибілювання зубів, художню реставрацію, установку виниров, поліровку і мікрошліфовку зубів. Загалом все те, що зробить Вас і Ваші зуби просто щасливими.

Ось вона, стоматологія, як вона є! Представляєте, скільки можливостей в наших зубів бути здоровими?! Не варто відкладати візит до стоматолога. Можливо, саме він позбавить Вас від багатьох хвороб і створить Вам чарівну і неповторну посмішку!
Подібні новини:

Дитяча стоматологія Тернопіль

Дитяча стоматологія Тернопіль Більшість батьків пам'ятають, з яким нетерпінням вони чекали появи першого зуба у свого малюка. Тим часом, з початком прорізування зубів у них з'являються нові
детальніше

Естетична стоматологія

Ви мрієте про ідеальну посмішку? Ви згораєте від заздрості, дивлячись на вічно всміхнених зірок екрану? Ви соромитеся посміхнутися і прикриваєте рот руками? Даремно ви так мучитеся. Адже сьогодні
детальніше

Лікування зубів без болю

Більшість людей зволікають похід до зубного лікаря до, так званій, екстреній необхідності. Лише нестерпний біль може змусити піти в стоматологічну клініку. І все це - із-за болісних спогадів
детальніше

Історія стоматології

Область клінічної медицини, що вивчає хвороби зубів, слизової оболонки та інших органів порожнини рота, щелеп та особи, частково шиї, а також розробляє методи їх діагностики, лікування та
детальніше

Дитяча стоматологія - стоматолог Тернопіль

Чому важливо уважно слідкувати за молочними зубами? Адже патологічні процеси в молочних зубах — це: хронічне джерело інфекцій в ротовій порожнині; ризик зниження імунітету; можливість виникнення
детальніше
Коментарі:
Добавити коментар